MÖBLER / Möbler, övrigt / Sängramar 12543411
nr 1254 3411
Sängramar
Ett par, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Mahogny / Rotting, 100x200
Kondition: slitage, skador
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 13 maj 2019
kl 20:48:52
300 kr
400 kr
500 kr
600 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn